kapela JINÝ RYTMUS

Je to parta obyčejných kluků, které však nespojuje jenom hudba. Nepřišli s ničím novým, neposouvají hranice stylu, ale mají něco zvláštního, mají schopnost reagovat na konkrétní okamžik v atmosféře hudby, aby vás uchopili a vedli vás hlouběji ve vašich prožitcích. Pohybují se převážně v rockovém stylu, snaží se dělat současnou a energickou hudbu.Zvuk kapely má vše: kombinace rytmu, melodie, kytary a kila vibraci. Někdy je něžný, jindy se zase dravě žene dopředu. Tihle kluci jsou upřímní v textech a netají se, stejně jako některé jiné kapely svou vírou v Boha (U2, Delirious?, Verra cruz, P.O.D. atd.)
Jak říká frontman kapely Petr: „ Myslím, že duchovní síla je základem naší kapely.“
Ať už si můžeme o jejich životních názorech myslet cokoli, přesto všechno jim nelze upřít otevřenost a opravdovost. Tahle skupina spojuje – u nás zatím ojedinělé – poměrně tvrdší hudbu s hlubokým uctíváním Boha.
Všechno to začalo kolem roku 1995-96, kdy poprvé vystoupili pod tímto názvem na letním festivalu Krist fest a kdy následně vydali první demo kazetu. Tehdy tato skupina začala zalepovat díru a hlad po osobním uctívání Boha, který vznikl v církevním mládežnickém prostředí.Jak tato skupina rostla a proměňovala se do současné podoby, začala i s hraním po různých klubech a festivalech mimo církevní prostředí, a následně nahrála své první debutové studiové album Jednosměrka.Od té doby jim vyšli další 4 alba… Poslední s názvem Jsi s námi v roce 2018.
Mohli jste je zaslechnout na radiu Proglas a T.W.R. a mohli jste je vidět v televizním pořadu Proti proudu a Noe. Některé jejich písně se hrají na mnoha místech v církevním prostředí…

Současné složení (album Jsi s námi – rok 2018)

Petr Zika – zpěv, kytary
Filip Šedivý – bicí, perkuse
David Juráš  – basa, loop
Mirek Frič – kytary, slide, e-bow
Jirka Kroužil – klávesy